7 sposobów – jak szybko zapuścić włosy? Sprawdzone i skuteczne pomysły

Marzysz o długich, pięknych włosach? Nic prostszego! Z poniższymi poradami w krótkim czasie Twoje włosy urosną o kilkanaście centymetrów. Najtrudniejszą rzeczą podczas zapuszczania włosów jest to, jak zadbać o ich zdrowie i kondycję. Wiele osób nie podcina nawet końcówek, ponieważ nie chce utracić ani centymetra ze swoich mozolnie rosnących włosów. Czy to dobre podejście? Czy są inne sposoby, by przyspieszyć wzrost włosów? Sprawdź!

jak-szybko-zapuscic-wlosy.jpg

Jak szybko zapuścić włosy?

1. Suplementacja i odżywianie mają wpływ na włosy

Witaminy i suplementy oraz zdrowe odżywianie to klucz do zdrowych, mocnych włosów. Jeśli dostarczasz organizmowi dawkę witamin i mikroelementów, które mają wpływ na zdrowie i kondycję włosów – działasz bezpośrednio na podskórną część włosa, czyli na macierz i cebulki. To gwarancja ich wzrostu i zdrowia. Dzięki suplementom w cebulce włosa zachodzą prawidłowe podziały i włos może spokojnie rosnąć. Dlatego pamiętaj o zdrowym

2. Olejuj włosy – to szybki sposób, by je zapuścić

Olejowanie włosów, czyli nałożenie na włosy i (koniecznie) skórę głowy naturalnego olejku jest jednym z sukcesywnych sposobów na to, by szybko zapuścić długie, zdrowe włosy. Olejki to bogactwo składników odżywiających włosy od cebulek aż po końce. Ponadto poprawiają wygląd i kondycję włosów oraz chronią przed niekorzystnym działaniem czynników zewnętrznych.

3. Stosuj wcierki i odżywiaj skórę głowy

Wcierki to sposób na zdrową skórę głowy, oczyszczoną z resztek kosmetyków, oraz wzmocnione cebulki, które dzięki masażowi (robimy go, nakładając wcierkę na skórę) są pobudzone do pracy, czyli do “produkcji” nowych włosów.
Wcierki nie tylko przyspieszają porost włosów, ale poprawiają krążenie w skórze, a także hamują wypadanie włosów. Pomogą, jeśli masz problem z łupieżem lub cierpisz na nadmierny łojotok.

4. Podcinaj końcówki

To nieprawda, że podczas zapuszczania włosów nie możesz ich skracać nawet o centymetr. To właśnie ten centymetr co kilka tygodni sprawi, ze Twoje długie włosy będą rosły piękniejsze i nie zaczną niszczeć od końców. Podcinaj końcówki regularnie – fryzjer zrobi to fachowo i zadba o to, byś w przyszłości nie musiała skracać nagle swoich włosów o połowę długości, ponieważ niszczały bez fryzjerskich nożyczek.

5. Zabezpieczaj końce włosów

Co jeszcze możesz zrobić, by zadbać o „jakość” końcówek? Zabezpieczaj je codziennie albo specjalnym serum chroniącym końce włosów, albo naturalnym olejkiem, który je ochroni przed zniszczeniem i odżywi dzięki dużej ilości kwasów omega, flawonoidów i roślinnych steroli.

6. Dbaj o włosy na całej długości

Zapuszczanie włosów to nie tylko bierne czekanie na to aż urosną, ale także stała pielęgnacja i wspomaganie ich kondycji, by cały czas były mocne i piękne. Oprócz szamponu i odżywki włącz do pielęgnacji odżywki w sprayu, olejki oraz maski (tą ostatnią rób minimum raz w tygodniu), a także unikaj prostownicy i suszarki.

7. Chroń włosy przed słońcem, mrozem i toksynami

Zabezpieczenie rosnących włosów przed niszczeniem to jeden z istotnych elementów zapuszczania ich. Chcesz szybko zapuścić włosy? Spraw, by te, które rosną, nie niszczały i abyś nie musiała ich obciąc gdy już będą długie. Nakładaj regularnie olejki na włosy, a raz w tygodniu stosuj wzmacniającą maskę z keratyną.