Bądź jak gwiazda bollywood. Zrób olejowanie włosów

Olejowanie włosów to bardzo popularny sposób pielęgnacji i pasemek, i skóry głowy. Moda na ten zabieg przywędrowała do nas z Bliskiego Wschodu. Arabki i Hinduski aplikują na włosy olejek, by przez długi czas cieszyć się piękną i zdrową fryzurą. Wiele włosomaniaczek zna olejowanie włosów i szczerze poleca tę metodę. Zabieg pomógł wielu osobom z rozdwojonymi końcówkami, podrażnioną skórą, łupieżem i zniszczonymi kosmykami. Jeżeli i ty chciałabyś, aby twoja fryzura wyglądała pięknie, wypróbuj ten sposób.

hair-oil-options

Co to olejowanie włosów?

Olejowanie włosów polega na aplikowaniu olejku na całe włosy, na skórę głowy lub na same końcówki. To, gdzie i jak nakładać kosmetyk, ustalasz sama. Olejowanie włosów polecane jest każdemu, niezależnie od wieku, a nawet płci. Zregeneruje suche, osłabione, łamliwe i uszkodzone włosy. Dzięki takiej pielęgnacji twoje pasemka staną się błyszczące, zdrowe, łatwiejsze do rozczesania, odporne na zniszczenia. Komórki skóry głowy będą bardziej dotlenione, praca gruczołów łojowych zostanie unormowana, a cebulki włosowe wzmocnią się.

Jak przygotować włosy do olejowania?

Aby zabieg przyniósł pożądane efekty, głowę dokładnie umyj i oczyść z nadmiaru sebum, zanieczyszczeń i resztek kosmetyków. W ten sposób pozbędziesz się silikonów, parafiny i innych produktów, które na powierzchni włosów pozostawiły grubą warstwę natłuszczającą. Szampon z zawartością SLS rozcieńcz z wodą, a po zakończonym olejowaniu włosów nałóż maseczkę lub odżywkę nawilżającą.

Jaki olejek wykorzystać do olejowania włosów?

Wybór olejku uzależniony jest od porowatości włosów, tego, jak bardzo są zniszczone i od rodzaju skóry głowy. Zacznij od olejów, które masz w kuchni. Dobrze sprawdzą się olej słonecznikowy, oliwa z oliwek lub olejek z pestek winogron. Z drogeriach, sklepach ze zdrową żywnością, w Internecie znajdziesz mnóstwo olejków kosmetycznych. Te produkty dostosowane są do profesjonalnej pielęgnacji włosów. Wybieraj spośród olejków: kukurydzianego, kokosowego, lnianego, arganowego, tamanu, ze słodkich migdałów, jojoba, awokado, makadamia. Pamiętaj, że na skórę głowy i na końce włosów możesz zastosować zupełnie inny kosmetyk. Dlaczego? Partie pasemek mogą różnić się porowatością i stopniem zniszczenia.

Jak często robić olejowanie włosów?

Jeżeli włosy są bardzo zniszczone, olejowanie przeprowadzaj dość często. Wystarczy robić to co tydzień. Pamiętaj, że częste olejowanie włosów zmusza do częstego mycia głowy. Używając mocno oczyszczających szamponów, usuwasz z pasemek ochronną warstwę i doprowadzasz do nadmiernego wydzielania sebum. Równie ważny jest czas pozostawienia olejku na włosach. Dobre efekty kuracji osiągniesz, jeśli zmyjesz go dopiero po kilu godzinach. Jednak jeszcze lepsze rezultaty zobaczysz wtedy, gdy olejek pozostawisz na całą noc. A ile olejku nakładać na włosy? To zależy od ich długości i grubości. Do wypielęgnowania pasemek niektórym osobom wystarczą dwie krople olejku, a innym – dwie stołowe łyżki.

Metody olejowania włosów. Które z nich znasz?

Sposobów olejowania włosów jest bardzo dużo. Najpopularniejszymi z nich są: na sucho, na mokro, na mgiełkę, na odżywkę, na serum w sprayu i olejowanie w misce. Olejowanie włosów na sucho polega na nałożeniu olejku na suche i jeszcze nieumyte włosy. Niestety sebum, zanieczyszczenia i resztki kosmetyków mogą ograniczać dostęp składników odżywczych do środka włosów. Dlatego wypróbuj olejowanie włosów na mokro. Pasemka odsącz i zaaplikuj olejek. Po upływie kilku godzin głowę umyj delikatnym szamponem i letnią wodą.

Zamiast wody możesz użyć mgiełki. I to nawet takiej, którą zrobisz samodzielnie w domu. Do mgiełki zakupionej w drogerii możesz dodać składniki nawilżające np. kwas hialuronowy, proteiny lub aloes. Na czym polega kolejna metoda? Olejowanie włosów na odżywkę to połączenie olejku z innym kosmetykiem pielęgnacyjnym. Wybierz taką, która nie zawiera silikonów, parafiny i innych szkodliwych substancji. Na wilgotne włosy nałóż odżywkę, a potem olejek. Po upływie około godziny głowę dokładnie umyj, a włosy wysusz.

Chyba najlepsze jest olejowanie włosów własnoręcznie przygotowanymi kosmetykami. Zmieszaj olejek, odżywkę/maseczkę i wodę (zamiast niej możesz użyć dowolnego hydrolatu lub soku z aloesu). Miksturę przelej do butelki z atomizerem, a potem, używaj według własnego uznania. Ostatnia metoda polega na zmoczeniu włosów w misce z dodatkiem wody i olejku. Wilgotne pasemka zawiń w ręcznik, a po upływie godziny lub dwóch głowę dokładnie umyj.